Arek Markowicz - Biznesowa Fotografia WizerunkowaPoradnik dla mężczyzn - jak przygotować się do sesji biznesowej

Jak się przygotować do Sesji Wizerunkowej

Wizerunek w Fotografii Biznesowej to kontrola detali

Odbiór osoby widzianej na fotografii jest całkowicie odmienny od tego, jak postrzegamy ją w rzeczywistości. Podczas spotkania na żywo nasza uwaga skupia się na wielu czynnikach równocześnie – wyglądzie, gestykulacji, mimice, sposobie mówienia i wielu innych.

Fotografia zatrzymuje ułamek sekundy w obrazie. Widzimy nieruchomą postać, naszą uwagę przyciągają więc detale. Warto o nie zadbać, aby nasz wizerunek prezentował się jak najkorzystniej.

Przedstawione poniżej porady mogą sprawiać wrażenie zbyt drobiazgowych, ale proszę nam wierzyć, to są właśnie te detale, które na zdjęciu bardzo przykuwają uwagę.Dobór odpowiedniego stroju

Jak się przygotować do Sesji Wizerunkowej

W relacjach biznesowych zawsze warto postawić na elegancję. Elegancja jednak niejedno ma imię. Inny dress code obowiązuje na przykład środowiska prawnicze czy finansowe, a inny środowiska artystyczne. Należy dopasować ubiór do tego, jak chcielibyście Państwo być postrzegani.

Czy w Państwa branży ceni się klasykę i powagę, czy raczej oczekuje kreatywności i nieszablonowości? Niezależnie od wszystkiego jedna kwestia pozostaje niezmienna: elegancja, nawet ta bardziej sportowa, z całą pewnością powoduje, że robimy wrażenie bardziej kompetentnych.


Dopasowanie ubrania

Jak się przygotować do Sesji Biznesowej

Niezmiernie istotne jest, aby ubranie dobrze leżało. Jeżeli jakiś element garderoby jest za duży lub za mały – na fotografii będzie to bardzo widoczne. Zwracamy uwagę na detale:

  • Za duży (odstający) lub za mały kołnierzyk koszuli.
  • Ciągnący się materiał zbyt ciasnej marynarki lub pofałdowany zbyt luźnej.
  • Luźne spodnie marszczące się pod przytrzymującym je paskiem.
  • Zbyt krótkie rękawy koszuli - mankiety powinny wystawać około 1cm poniżej rękawa marynarki.
  • Nieodpowiednia długość krawata - koniec krawata powinien dotykać sprzączki paska.

Aby strój na zdjęciu prezentował się dobrze powinien być czysty i starannie uprasowany. Sugerujemy przywiezienie garnituru, koszuli i krawata prosto z pralni na wieszaku i założenie bezpośrednio przed sesją zdjęciową. Dzięki temu na materiale nie powstaną nieestetyczne zagniecenia. Bardzo zwracamy uwagę tu uwagę również na krawat – on też łatwo się gniecie, co na zdjęciu jest bardzo widoczne.
Fryzura, zarost

Jak się przygotować do Sesji Zdjęciowej

Zachęcamy do zwrócenia uwagi na fryzurę przed sesją, włosy po wizycie u fryzjera zawsze prezentują się bardziej estetycznie. Prosimy również zwrócić szczególną uwagę na dokładne ogolenie się (również na szyi) lub staranne przystrzyżenie zarostu.
Porady dla mężczyzn - jak przygotować się na Sesję Wizerunkową przygotowała stylistka i wizażystka To Look Perfect
www.ToLookPerfect.pl

Poradnik dla mężczyzn - jak przygotować się do sesji biznesowej
Powrót na górę strony