Arek Markowicz - Biznesowa Fotografia WizerunkowaPoradnik dla kobiet - jak przygotować się do sesji biznesowej

Jak się przygotować do Sesji Wizerunkowej

Wizerunek w Fotografii Biznesowej to kontrola detali

Odbiór osoby widzianej na fotografii jest całkowicie odmienny od tego, jak postrzegamy ją w rzeczywistości. Podczas spotkania na żywo nasza uwaga skupia się na wielu czynnikach równocześnie – wyglądzie, gestykulacji, mimice, sposobie mówienia i wielu innych.

Fotografia zatrzymuje ułamek sekundy w obrazie. Widzimy nieruchomą postać, naszą uwagę przyciągają więc detale. Warto o nie zadbać, aby nasz wizerunek prezentował się jak najkorzystniej.

Przedstawione poniżej porady mogą sprawiać wrażenie zbyt drobiazgowych, ale proszę nam wierzyć, to są właśnie te detale, które na zdjęciu bardzo przykuwają uwagę.


Dobór odpowiedniego stroju

Jak się przygotować do Sesji Wizerunkowej

W relacjach biznesowych zawsze warto postawić na elegancję. Elegancja jednak niejedno ma imię. Inny dress code obowiązuje na przykład środowiska prawnicze czy finansowe, a inny środowiska artystyczne. Należy dopasować ubiór do tego, jak chcielibyście Państwo być postrzegani. Czy w Państwa branży ceni się klasykę i powagę, czy raczej oczekuje kreatywności i nieszablonowości? Polecamy zwrócić uwagę, aby garderoba podkreślała atuty sylwetki.

Niezależnie od wszystkiego jedna kwestia pozostaje niezmienna: elegancja, nawet ta bardziej ekstrawagancka, z całą pewnością powoduje, że robimy wrażenie bardziej kompetentnych.Dbałość o detale

Jak się przygotować do Sesji Zdjęciowej

Perfekcyjny wizerunek wymaga zadbania o nawet najdrobniejsze detale związane z naszym wyglądem. Kilka najistotniejszych punktów, na które polecamy zwrócić uwagę:

Makijaż

Sesja biznesowa zazwyczaj wymaga eleganckiego, klasycznego makijażu. Makijaż fotograficzny różni się jednak pod wieloma względami od tego codziennego. Codzienny makijaż przy oświetleniu studyjnym zazwyczaj wypada blado i smutno. Bardzo zalecamy skorzystanie z usług profesjonalisty, który nie tylko podkreśli największe atuty urody, ale też będzie wiedział, jaki make-up dobrać w zależności od oświetlenia oraz rodzaju wykonywanych fotografii.

Regulacja brwi

Dbanie o brwi jest kwestią indywidualną, jedne Panie regulują brwi, inne preferują naturalność. Jeśli jednak należycie Panie do tej pierwszej grupy, prosimy zwrócić na to uwagę przed sesją, gdyż pojedyncze włoski, rosnące poza uporządkowaną linią brwi, przykuwają wzrok na zdjęciach.

Manicure

Staranny manicure i zadbane skórki wokół paznokci. Cóż więcej dodać?

Fryzura

Artystyczny nieład wygląda interesująco na żywo, jednak zazwyczaj nie sprawdza się na zdjęciach. Zadbana, staranna fryzura prezentuje się dużo lepiej i bardziej profesjonalnie. Zwracamy też uwagę na brak odrostów u kobiet stosujących koloryzację włosów.

Peeling

Bardzo zachęcamy do wykonania delikatnego peelingu twarzy dzień przed przystąpieniem do sesji. Dzięki temu nie będą widoczne suche skórki, a cera będzie promienna.Dopasowanie ubrania

Jak się przygotować do Sesji Biznesowej

Niezmiernie istotne jest, aby ubranie dobrze leżało. Jeżeli jakiś element garderoby jest za duży lub za mały – na fotografii będzie to bardzo widoczne. Nie powinna również wystawać lub prześwitywać spod niego bielizna.

Aby strój na zdjęciu prezentował się dobrze powinien być czysty i starannie uprasowany. Sugerujemy przywiezienie ubrania prosto z pralni na wieszaku i założenie tuż przed sesją zdjęciową. Dzięki temu na materiale nie powstaną nieestetyczne zagniecenia.


Porady dla kobiet - jak przygotować się na Sesję Wizerunkową przygotowała stylistka i wizażystka To Look Perfect
www.ToLookPerfect.pl

Poradnik dla mężczyzn - jak przygotować się do sesji biznesowej
Powrót na górę strony